One brain

Aromaterapeutická masáž

Je jemná, citlivá, relaxační i posilující. Silice kombinované s masáží zlepšují a stimulují krevní oběh, napomáhají urychlit eliminaci odpadních produktů tělním lymfatickým systémem, který čistí a vyživuje tělo. Uvolňuje svalové napětí, odstraňuje stres a zlepšuje spánek. V závislosti na vybraných silicích a jednotlivci, může mít vůně uvolňující či stimulační účinek na smysly a duševní stav. Pocit vůně je naším prvním vjemem, je blízce spjat s pamětí a citovými reakcemi. Už jen kvůli samotné vůni může mít masáž pozoruhodný účinek.

Jakoukoliv masáží, terapeutickou technikou či cvičením, může každý z nás udělat první krok k zodpovědnosti za své tělo a zdravotní stav. Tato cesta se vždy vyplatí. Nemoc má v našem životě šanci jen tehdy, je-li naše životní energie vyčerpána. Čím je naše životní energie silnější, tím více obranných sil proti chorobám všeho druhu máme k dispozici.

Během masáže se mohou uvolnit i emoce, které na základě uvědomění si, pomohou zlepšit váš psychický i fyzický stav.

Kdy vyhledat aromaterapeutickou masáž?

Když se potřebujete uvolnit, naladit, odpočinout, zklidnit. Ale stejně tak nastartovat na náročné jednání, či v období kdy víte, že budete potřebovat být v rovnováze a plní energie.
Četnost návštěv: Doporučuji minimálně jednou měsíčně.

Aromaterapie

Je sama o sobě jemná přírodní metoda snad každému z nás od narození velmi příjemná. Využívá silic k povzbuzení, uvolnění mysli, těla i ducha. Esenciální oleje působí na fyzické i energetické úrovni. Díky vonným složkám mají hluboký vliv na nápravě těla.

Vyberte si vlastní vůni:

Levandulový olej

Pro své antibakteriální, protizánětlivé účinky pomáhá při hojení ran, zánětů a vředů, dále také při astmatu a kašli. Příznivě působí na zlepšení zdravotního stavu, posiluje a povzbuzuje imunitní systém.
Při masáži levandulový olej zklidňuje bolesti hlavy, je proti depresi, únavě, předrážděnosti i stresu. Působí na naše smysly, rozpouští vnitřní neklid, svalové napětí a podporuje klidný spánek. Masáž s tímto olejem je velmi vhodná pro celkové zklidnění organismu, harmonizuje duševní vyváženost, hledá svou individualitu.

Heřmánkový olej

K léčení se používá již od antických dob. Má výrazné protizánětlivé a dezinfekční účinky. Zvyšuje imunitu, uvolňuje křeče, podporuje pocení, má i mírně uklidňující účinky na centrální nervový systém, pomáhá při zklidnění a regeneraci podrážděné pokožky. Zkracuje dobu hojení a regeneraci ran (protože má stahující účinek na tkáně).
Při masáži je dobrý na stavy nervozity a napětí, na uklidnění, na různé kloubní záněty, snižuje bolest a zabraňuje vytvoření jizev. Napomáhá při únavě a bolestivosti, uvolňuje napětí přehnaných přání.

Rozmarýnový olej

Má protizánětlivé, prokrvující a močopudné účinky, povzbuzuje trávení, podporuje paměť a udržuje koncentraci. Má silné stimulační a harmonizační účinky, které příznivě působí na srdeční činnost a krevní tlak. Je pomocníkem při bolestech hlavy, depresích, únavě.
Při masáži posilňuje po stránce fyzické i psychické, působí příznivě na prokrvování studených končetin, při celulitidě, je vhodný při svalové bolesti, křeči, tlumí revmatické bolesti kloubů i návaly slabosti. Obnovuje radost a inspiruje víru a lásku.
Pozor, není vhodný při vysokém krevním tlaku, v těhotenství, pro děti do 6 let a epilepsii.

Modřínový olej

Napomáhá při nachlazení horních cest dýchacích jako je dráždivý kašel, bronchitida, dále zánět dutin. Rozpouští hleny, uvolňuje svaly a také jeho účinků se využívá při revmatismu, artróze a artritidě.
Masáž s použitím modřínového oleje je vhodná při psychickém vyčerpání, nervozitě, stresu.

Třezalkový olej

Třezalka je jednou z nejstarších léčivých bylin. Má antibakteriální a antiseptické účinky. Léčí bolesti zad, revma, otevřené rány, poštípání hmyzem, opařeniny, spáleniny, pomáhá při bolestech hlavy, nespavosti, posiluje nervy a povzbuzuje chuť k jídlu.

Při masážích se velice uplatňuje při bolestech zad, zejména v oblasti páteře na regeneraci meziobratlových plotének. Po stránce psychické uklidňuje a podporuje lepší náladu.

Konopný olej

Je velkým pomocníkem při hojení ran, ekzému, akné, křečových žil, pro správné prokrvení končetin, působí protizánětlivě, antibakteriálně, regeneračně, ale také harmonizuje srdeční činnost.
Při masáži se využívá ke stimulaci celého těla, uvolňuje ztuhlé svalstvo, klouby a díky tomu je velmi nápomocný i při čistícím procesu, kdy se z těla odplavují škodliviny. Tím je uplatnění velice širokospektré a účinné při regeneraci i harmonizaci těla i duše.

Borovicový olej

Borovice je jedním z "přírodních doktorů". Symbolizuje sílu, zdraví a plodnost, posiluje sebedůvěru, vztah k sobě i k druhým. Vonné silice borovice působí blahodárně proti rýmě a kašli (na uvolnění dýchacích cest, rozpouštějí hleny v nosní dutině, průduškách i plicích), ale také dezinfikují vzduch. Silné aroma navozuje dobrou náladu a působí proti depresím a nespavosti.
Masáž borovicovým olejem napomáhá nejen k uvolnění svalstva (při únavě a bolesti), ale také proti artritidě a revmatu. Stimuluje prokrvení tkání, uvolňuje a zlepšuje jejich zásobení potřebnými látkami, má regenerační účinky.
Má osobní zkušenost: Při vmasírování v oblasti hrudníku zklidňuje suchý, dráždivý kašel a pomáhá při nachlazení.

Mateřídouškový olej

Mateřídouška je oblíbená léčivá bylina. Je protibakteriální, dezinfikuje. Uplatnění má zvláště u dětí při prevenci a léčbě infekčních onemocnění. Používá se při různých onemocněních dýchacích cest (při chřipce a rýmě uvolňuje hleny, mírní dráždivý kašel), zánětu dásní, při potížích zažívání a trávení (tlumí křeče). Je velmi účinná při průjmech, nadýmání, nechutenství a kolikách. Čistí pleť. Má silnou schopnost prohřívat a podporuje hojení hnisavých ran.
Při masáži se velice osvědčil při kloubních bolestech.
Samotná vůně zahání únavu, deprese, bolesti hlavy. Navozuje pocit lásky a domova. Vnáší do duše teplo a slunce.
Pozor, zvyšuje krevní tlak.Upozornění:
Naše konzultace a doporučení nenahrazují návštěvu lékaře ani lékařské vyšetření. Nejsme oprávněny stanovovat žádné diagnózy ani předpisy.
Ačkoliv se můžeme opřít o mnohaleté zkušenosti s alternativními metodami a jejich kladném efektu/výsledku, všechny naše rady i doporučení jsou na Vaši plnou odpovědnost a na Vaše vlastní riziko. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, konzultujte vše se svým ošetřujícím lékařem, abyste se sami ujistili, že námi navrhovaný způsob je pro Vás vhodný a bezpečný.