One brain

Dornova metoda

Věnujete pozornost své páteři?

Může se stát, že za běžným onemocněním či potížemi jako je například bolest hlavy, krku, žaludku, žlučníku, zad, kolene i lokte se může skrývat vychýlení obratle nebo nesprávné postavení kyčelních kloubů.
Páteř je osou našeho těla, kterou prochází celý CNS (centrální nervový systém). V okamžiku vychýlení obratle dochází k nedostatečnému vyživování patřičného orgánu a to se může projevit i akutním stavem jako je pocit nevolnosti, migréna, lumbago (ústřel) v bederní páteři atd. Po psychické stránce můžete vnímat stavy jako bolest, deprese, strachy, únavu apod.

Dornova metoda

Šetrná, manuální terapie, jejíž pomocí jednoduše a efektivně uvádíme přirozeným způsobem nesprávně posazené klouby a obratle zpět do svých správných poloh.
Provádí se dynamicky (kyvadlovým pohybem nohy nebo ruky) za Vaší aktivní účasti a tedy přirozeným, volným pohybem. Obratel nebo kloub přivedeme přesně do správné polohy. Napravování se neděje nebezpečným trhnutím (nedochází k poškození šlach, vazů ani kloubů), nýbrž bezpečně jemným tlakem palce na obratle páteře. Tak zabráníme jakémukoli vysunutí z normální polohy a nežádoucím vedlejším účinkům. Dochází i k uvolňování svalstva, energetických bloků (fyzických i psychických), příznivě ovlivňuje i další části těla, tělesné orgány a psychiku člověka. Zásadou této metody je, že se nesmí překročit práh bolesti. Je však důležitá spolupráce.
Může být velice prospěšná při různých problémech pohybového aparátu. Správným cvičením srovnává nejen rozdílnou délku dolních končetin, ale vyrovnává i statiku těla.
Na závěr je vhodná uvolňující Breussova masáž, při které se používá čistý třezalkový olej pro regeneraci těla a meziobratlových plotének.
Také Vám doporučím vhodná cvičení, jak si své tělo můžete udržet ve správném postavení.

Kdy je Dornova metoda vhodná

Fyzické příčiny

Psychické příčiny

Kdy se ošetření Dornovou metodou nesmí provádět

Četnost návštěv

– je velmi individuální. Při dlouhodobých nerovnovážných stavech je potřeba Dornovu metodu provádět opakovaně a delší dobu než se původní příčina potíží odstraní. Jsou případy, kdy se lehčí příznaky podaří odstranit či srovnat během první, druhé návštěvy. Samozřejmě Vy sami se rozhodnete, zda se cítíte lépe nebo potřebujete či chcete ošetření DM zopakovat.
Z mé zkušenosti Vám můžu doporučit minimálně dvě návštěvy s četností po 7–14–21 dnech.
Na závěr je vhodná uvolňující Breussova masáž.


Překlad a zpracování : Mg. A, Zuzana Prouzová


Překlad a zpracování : Mg. A, Zuzana ProuzováUpozornění:
Naše konzultace a doporučení nenahrazují návštěvu lékaře ani lékařské vyšetření. Nejsme oprávněny stanovovat žádné diagnózy ani předpisy.
Ačkoliv se můžeme opřít o mnohaleté zkušenosti s alternativními metodami a jejich kladném efektu/výsledku, všechny naše rady i doporučení jsou na Vaši plnou odpovědnost a na Vaše vlastní riziko. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, konzultujte vše se svým ošetřujícím lékařem, abyste se sami ujistili, že námi navrhovaný způsob je pro Vás vhodný a bezpečný.