One brain

Reflexní masáž

Technika pro odstranění všech reflexních změn vzniklé ve tkáních, mechanicky působí na bolestivá místa lidského těla. Účinek je zprostředkován nervovou cestou, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Při reflexní masáži se zvyšuje kožní teplota, zvyšuje se peristaltika, tonus a acidita žaludku, vitální kapacita plic. Reflexní změny přetrvávají déle než 24 hodin. Nejčastější je sestava zádová a sestava pro šíji a hlavu.

Proč reflexní masáž?

Je to spolehlivá a okamžitě účinkující metoda, při které se dosahují vynikajících výsledků. Je to jednodušší cesta k okamžitému získání opětovného zdraví.

Něco o masážích

Patří mezi nejstarší a nejjednodušší způsoby, jak se můžeme starat o své tělo s blahodárnými účinky. Je součástí dobré kondice a péče o zdraví v každém věku. Masáže působí do hloubky, na více vrstev i orgány v našem těle. Uvolňuje napětí a revitalizuje mysl. Je o kontaktu s tělem, doteku, jemnosti i tlaku, působení rukou na tělo. To vše má vliv nejen na fyzickou stránku člověka, ale i psychickou. Tělo zaznamenává vše, opakované stresy, problémy a konflikty jsou příčinou napětí v určitých svalových skupinách. Vznikají bloky a jejich projevy jsou už od viditelného špatného držení těla, přes chronické bolesti, oslabení imunitního systému až po projevy úzkosti, strachu a nepřiměřených reakcí.

Bolest svalů často přehlížíme a postupně si na ni zvykáme. Teprve až po uvolňující masáži si uvědomíme, kolik energie nás vlastně stojí, když naše tělo přetěžujeme a nenasloucháme mu. Masáž může být ve svém účinku stimulující nebo uklidňující, relaxační. Od toho se odvíjí různé druhy masáží a každý je může provádět jiným způsobem. A také každý z nás má možnost volby, jakou masáž či techniku zvolí, jelikož každá má své specifické účinky. Masáže i techniky se po konzultaci dají propojit tak, jak si tělo i mysl žádá.

DOTEK je velmi důležitý již od narození a každý z nás máme možnost ho využívat intuitivně dle potřeby. Dotekem můžeme napravovat jak fyziologické změny, tak emocionální stres (tyto stavy jsou většinou původem nemoci). Každý z nás ví, že jen pohlazení či obejmutí dělá ZÁZRAKY.Upozornění:
Naše konzultace a doporučení nenahrazují návštěvu lékaře ani lékařské vyšetření. Nejsme oprávněny stanovovat žádné diagnózy ani předpisy.
Ačkoliv se můžeme opřít o mnohaleté zkušenosti s alternativními metodami a jejich kladném efektu/výsledku, všechny naše rady i doporučení jsou na Vaši plnou odpovědnost a na Vaše vlastní riziko. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, konzultujte vše se svým ošetřujícím lékařem, abyste se sami ujistili, že námi navrhovaný způsob je pro Vás vhodný a bezpečný.